ACADEMICA - cyfrowa wypożyczalnia zbiorów Biblioteki Narodowej

Utworzono dnia 14.09.2021

Biblioteka w Gniewinie przystąpiła do systemu Academica - rarmowa wypożyczalni zbiorów cyfrowych Bibliotki Narodowej. Użytkownicy mają możliwość dostępu do ponad 3 milionów publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego.Z systemu korzystają m.in. duże biblioteki uniwersyteckie oraz biblioteki gminne i szkolne z oddalonych od ośrodków akademickich miejscowości, które dzięki Academice dają studentom i uczniom dostęp do literatury naukowej i popularnonaukowej (książek i artykułów z czasopism) potrzebnej w procesie kształcenia oraz przygotowywaniu prac licencjackich i magisterskich.System pozwala użytkownikom na przeszukiwanie zasobów, rezerwację obiektów, wyświetlanie publikacji i tworzenie notatek do obiektów.

Publikacje niechronione prawem autorskim lub licencjonowane, oznaczone zieloną kropką, są dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez żadnych ograniczeń.

Publikacje chronione prawem autorskim są dostępne na dedykowanych terminalach w bibliotekach należących do systemu Academica, od teraz również w Bibliotece Publicznej Gminy Gniewino, czyli w Centum Kultury, Sportu, Turytstyki i Bibliotece.

Zapraszamy do korzystania w domu i w bibliotece.