Konkurs GNIEWIŃSKIE PIÓRO rozstrzygnięty!

Utworzono dnia 26.06.2019

Jury Konkursu podało wyniki XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego GNIEWIŃSKIE PIÓRO. Zwycięzcą w kategorii poezja został pan Mirosław Kowalski z Mysłowic za zestaw wierszy, a w kategorii proza pani Marzenna Lewandowska z Kowala za opowiadanie „Cymes ze śliwkami”. W kategorii młodzieżowej pierwszych miejsc nie przyznano. Serdeczne gratulacje dla wszystkich laureatów!

XVIII ogólnopolskiego KONKURSU  LITERACKIEGO „GNIEWIŃSKIE PIÓRO”

z dnia 25 czerwca 2019 r.

W dniu 25 czerwca 2019 r. odbyło się posiedzenie Komisji XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „GNIEWIŃSKIE PIÓRO”. Organizatorem Konkursu było Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteka w Gniewinie, a patronowała mu Rada Gminy Gniewino.

W konkursie wzięło udział 281 uczestników z Polski oraz z zagranicy (Wielka Brytania, Litwa, Czechy, Holandia, Szwajcaria). Jury oceniło 153 zestawy poetyckie oraz 124 teksty prozatorskie w dwóch kategoriach wiekowych: dorośli i młodzież. Cztery prace zdyskwalifikowano (brak danych personalnych czy oznaczeń pozwalających zidentyfikować autora).

5. Róża Szymikowska-Metz - nauczyciel polonista,
  6. Mirosław Odyniecki - poeta, satyryk, dziennikarz.

kategoria: poezja – młodzież:

1 miejsce                    – nie przyznano

2 miejsce                   – godło LUCY            - Aleksandra Majówka, Chełm, 16 lat - „Synkretyzm”

3 miejsce ex aequo   – godło BRZOZA       - Dominika Liszkiewicz, Piła, 15 lat – „Samoocena”

3 miejsce ex aequo   – godło GRADACJA - Karolina Pianka, Ostrołęka, 16 lat – „Do końca świata i jeden...”

• godło ANIOŁEK        - Joanna Wyrzykowska, Siedlce, 16 lat – „Czas goi myśli”
  • godło CARLA            - Karolina Majorowska, Warszawa, 13 lat – „Osioł Samochwała”

kategoria: proza – młodzież:

1 miejsce – nie przyznano

2 miejsce - godło K.M. WHEATHER - Katarzyna Pogoda, Chorzów, 15 lat – „Zeus i królewskie  utrapienia”

3 miejsce ex aequo - godło MATTHAEUM REMEDIUM – Mateusz Rymkiewicz, Częstochowa, 13 lat - „Ponad czasem”

3 miejsce ex aequo - godło NIEZAPOMINAJKA – Katarzyna Rapa, Zdziechowice, 14 lat – „Barwa czereśni”

kategoria: poezja - dorośli:

1 miejsce                 (778 zł brutto)   - godło TUR – Mirosław Kowalski, Mysłowice

2 miejsce ex aequo (556 zł brutto)   - godło ANTONY DALTON – Remigiusz Czyżewski, Wrocław

2 miejsce ex aequo (556 zł brutto)   - godło PRZEWAGA – Piotr Zemanek, Bielsko-Biała

3 miejsce ex aequo (334 zł brutto)   - godło LIMBA – Lech Lament, Turek

3 miejsce ex aequo (334 zł brutto)   - godło TAMARA – Katarzyna Justyna Zychla, Żary

• godło COGITO – Grzegorz Baczewski, Warszawa
  • godło IWANA – Irena Wanda Niedzielko, Zalasowa
  • godło OSA      – Katarzyna Osowska, Katowice

• ANTYKWARIUSZ Z WITKOWIC - wiersz „Vittoria mutilata” - Monika Borkowska-Szmit, Kraków
  • GAŁĄZKA BZU – wiersz „Samo życie” – Jolanta Michalska, Płock
  • POSTPODOLANIN – wiersz „Płonąca katedra” – Mariusz Solecki, Katowice
  • WEEKENDWSPA  - wiersz „Vestrum erit flagitium” – Dominika Lewicka-Klucznik, Elbląg
  • SPOWIEDNIK – wiersz „Tonące jezioro” – Marcin Konrad Lewiński, Gdynia

kategoria: proza – dorośli:

1 miejsce (778 zł brutto)        - godło MIRIAM – Marzenna Lewandowska, Kowal, „Cymes ze śliwkami”

2 miejsce (556 zł brutto)        - godło ADA – Edyta Wysocka, Miastko, „Dwa takty Mozarta”

3 miejsce (334 zł brutto)    - godło JULIA – Maria Kocot, Bytom, „Ja, dziecko znikąd”

• - godło MYTHOS – Dariusz Lewicki, Wilno (Litwa), „Wieść od zubożałego aniołka”
  • - godło DEMELZA – Agnieszka Panasiuk, Biała Podlaska, „Mijana miłość”
  • - godło UMYSŁ ŚCISŁY NA HUMANIE – Wiktoria Zalewska, Iława, „Anioł Stróż”

Nagrody finansowe dla dorosłych laureatów zostaną przelane na podane konta bankowe, a nagrody rzeczowe dla młodzieży, dyplomy oraz almanachy zostaną wysłane pocztą w ciągu 30 dni od ogłoszenia wyników.

Druk almanachu pokonkursowego został dofinansowany przez Starostwo Powiatowe w Wejherowie

Gniewińskie Pióro 2019 - protokół

Utworzono dnia 26.06.2019, 09:48