Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dni Gminy Gniewino 2021 za nami

Utworzono dnia 26.07.2021

 

Dni Gminy Gniewino 2021 już za nami

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, ulicami Gniewina znowu przeszła parada, którą poprowadziła Orkiestra Dęta z Gniewina. Tuż za nią przemaszerowało pięć zaprzyjaźnionych  Orkiestr, a za nimi władze Gminy z wójtem Zbigniewem Walczakiem, mieszkańcy i przedstawiciele poszczególnych sołectw i firm, emeryci i renciści, strażacy z OSP Gniewino oraz Stowarzyszenie Militarni. Ten barwny tłum ruszył spod Remizy do „Kaszubskiego Oka”. Tam przywitały ich dźwięki bazuny.

Następnie wszyscy uczestnicy  udali się pod scenę plenerową w Czymanowie, gdzie rozpoczął się XIV Kaszubski Przegląd Orkiestr Dętych. Z wielkim aplauzem publiczność przyjęła występy poszczególnych Orkiestr, bowiem oprócz tradycyjnego repertuaru usłyszeliśmy  przeboje z popularnych musicali,  muzyki pop i  disco polo. Jednocześnie na placu wokół sceny zaczął się Krancbal - rozłożyły się kramy z rękodziełem, regionalnymi przysmakami, które przygotowały panie z  KGW, miodami oraz wolontariusze z DKMS - ci ostatni dziękują tym ponad 100 przyszłym dawcom szpiku, którzy zgłosili swój akces. Ponieważ przepisy sanitarne uniemożliwiły Muzeum w Nadolu przeprowadzenie w Skansenie corocznego Krancbalu to znalazło się również miejsce dla Muzeum Ziemi Puckiej.

Po orkiestrach na scenie pojawił się Zespół Folklorystyczny Nadolanie, a po nich gwiazda disco polo Magda Narożna z zespołem „Piękni i Młodzi”. Ten występ rozgrzał czymanowską publiczność do „ czerwoności”. Były bisy, selfi i autografy. Zaś po Magdzie Narożnej na scenie pojawili się „Pogwizdani” – zespól folkowy pochodzący z Łącka, grający mieszankę utworów góralskich, popowych i rockowych. Doskonali muzycznie instrumentaliści grający na skrzypcach , fujarkach i akordeonie dali fantastyczny występ, który doceniła publiczność.

Oczywiście były też konkursy, w których wzięły udział sołectwa położone nad Jeziorem Żarnowieckim z gminy Krokowa i Gniewino w ramach projektu „Jezioro łączy” – Brzyno, Czymanowo i Nadole. Druga część konkursu odbyła się w niedzielę 25 lipca na Jarmarku Cysterskim w Żarnowcu. Finalnie zwyciężyło sołectwo Nadole, drugie miejsce zajęło Czymanowo, a trzecie przypadło sołectwu Brzyno. Wieczorem w sobotę od 20.00 do 22.00 publikę zabawiał DJ Christiano, a całość zakończył pokaz laserów.

Impreza została sfinansowana przez Gminę Gniewino, dofinasowana z budżetu Powiatu Wejherowskiego, Sponsorem Głównym było PGE Energia Odnawialna S.A.. Patroni medialni to: Telewizja TTM, portal „nadmorski24”, Radio Norda FM, Radio Kaszebe, organizator – Dlaczego Nie IF Group,  współorganizatorzy: Pro Sound Pro Light Pro Stage  A&R, Muzeum Ziemi Puckiej, Restauracja Nadolanka, Mistral Hotel Sport.

W niedzielę 25 lipca z przystani w Nadolu wypłynęli na Jezioro Żarnowieckie uczestnicy corocznej Wodno-Pieszej Pielgrzymki z Nadola do Żarnowca. Początki tej  Pielgrzymki, sięgają lat dwudziestych minionego wieku, kiedy to w plebiscycie Nadolanie opowiedzieli się za Polską i aby dostać się do kościoła w Żarnowcu musieli przepłynąć przez jezioro.

Pielgrzymka została dofinansowana z budżetu Powiatu Wejherowskiego.

GALERIE:

DGG 2021 cz.3

DGG 2021 cz.3

DGG 2021 cz.2

DGG 2021 cz.2

DGG2021

DGG2021

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny

Katalog biblioteki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 201

W poprzednim tygodniu: 208

W tym miesiącu: 593

W poprzednim miesiącu: 935

Wszystkich: 103890

LEKTURY SZKOLNE

Bajki do słuchania za darmo

BAJKI ZASYPIANKI

Darmowa wypożyczalnia zbiorów cyfrowych BN