Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Orkiestra w Nowym Jorku

Utworzono dnia 10.10.2019

Sukces gniewińskiej orkiestry i grupy tanecznej  na Paradzie Puławskiego w NY !!!!

Już po raz 82 , 5 ulicą Nowego Jorku przeszła Parada Puławskiego , tym razem z udziałem gniewińskiej orkiestry. Po raz pierwszy w historii tej  paradę poprowadziła orkiestra wprost z Polski i to nasza gniewińska!!! Sukces jest tym większy , że została zauważona przez amerykańskie media  i to nie tylko te polonijne. Tysiące relacji pojawiły się w internecie .. i  były to relacje pełne zachwytu. Wielkie wrażenie zrobiła Weronika Klebba , kiedy śpiewała Hymn Polski w oczach amerykanów pojawiły się łzy.  Podobnie było  w czasie  odśpiewania przez Wiktorię Patelczyk hymnu amerykańskiego. Kiedy maszerowaliśmy , tłumy amerykanów biły nam brawa  A tuż po paradzie ,  orkiestra i dziewczyny zorganizowały spontanicznie koncert wprost na ulicy , co wywołało wręcz entuzjazm wśród przechodniów. Wszyscy pytli – skąd  jesteście?  Odpowiadaliśmy z dumą – z Polski , z Gniewina.

Poniżej kilka przemiłych słów od Pani Leokadii, którymi chcemy się z Wami podzielić:

"Wszystkim bardzo się podobała wasza  Orkiestra i tancerki. Graliście i maszerowaliście wspaniale i widzowie mowili “ było widać i czuć że to Polska Orkiestra, nogi same chciały maszerować tak równo grali i maszerowali ”.

Dziewczęta z grupy tanecznej również zaśpiewały hymny bardzo dobrze. Ludzie przy kościele w Williamsburgu byli zachwyceni waszym występem po paradzie. Bardzo się cieszyli, że tak uświetniliście  paradę i polonię w ich parafii.

W imieniu Komitetu Głównego Parady Pułaskiego , poloni z Wiliamsburga i swoim składam na Pana  ręce serdeczne podziękowania i gratulacje!

Reprezentowaliście z godnością Polskę , Kaszuby i Gniewino w sercu jednego z największych miast świata.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie,"

Leokadia Juszczak - GPMPC

Kiedy przegląda się amerykańskie strony FB  czy inne portale to widać , że pozostawiliśmy po sobie trwały i to najlepszy z możliwych ślad. Udowodniliśmy , że Polskę i własną Gminę można reprezentować w sposób godny .

Jeszcze raz dziękuję naszym sponsorom; Sponsorem Projektu  "Żywa lekcja patriotyzmu - z Gniewina do Nowego Jorku na Paradę Pułaskiego.", jest Energa, energa.pl

Gmina Gniewino i Powiat Wejherowski.

Każdy z uczestników wyjazdu poniósł koszt 2 000, 00 zł. Pomogły też nam firmy i osoby prywatne, którym serdecznie dziękuję, tj. MACKIEWICZ, KING OSKAR, GEN-GAZ ENERGIA, AUDIOLINE, A&R, GMM-Gafka, LIBRU, PGE Energia Odnawialna, Kazimierz Plocke, Zygmunt Pałasz, Jarosław Pobłocki – Stacja paliw Kostkowo.

Serdecznie dziękujemy!

Orkiestra w Nowym Jorku

Utworzono dnia 10.10.2019, 09:39

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Godziny otwarcia biblioteki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 2

W poprzednim tygodniu: 397

W tym miesiącu: 1737

W poprzednim miesiącu: 1698

Wszystkich: 16951

Wakacyjny Autobus 2019