Wieżowisko 2019!
Zakończenie „Wieżowiska – Grand Prix dla „Kisielina” Teatr pod Wieżą z Gniewina
„Wieżowisko” to jeden z największych przeglądów teatrów amatorskich w Polsce, który co roku
przyciąga do Gniewina rzesze wielbicieli. Przed jedenastu laty na taki pomysł wpadła Pani Wioletta
Majer, a pomagała i pomaga jej w tym przedsięwzięciu Bogusia Hirt - Niedziela. Pierwszy przegląd odbył się
na ... schodach Szkoły w Gniewinie .... i tak to się zaczęło.
W tym roku do XI Ogólnopolskiego
Amatorskiego Turnieju Teatralno – Kabaretowego zgłosiło się 28 grup teatralnych Jury w składzie :
Urszula Kowalska, Marzena Nieczuja – Urbańska, Jerzy Gorzko i Krzysztof Baliński nie miało łatwego zadania.
Po długiej naradzie jury orzekło , że GRAND PRIX tegorocznego Przeglądu przypadło Marcelinie Majer
za monodram „Kisielin” z Gniewina z teatru pod Wieżą.
A oto protokół
XI Ogólnopolskiego Amatorskiego Turnieju
Teatralno – Kabaretowego „Wieżowisko”w Gniewinie
z dnia 16 maja 2019 r.
Po obejrzeniu 28 spektakli w dniach 14 -16 maja, podczas posiedzenia
Komisji Konkursowej XI Ogólnopolskiego Amatorskiego
Turnieju Teatralno – Kabaretowego „Wieżowisko” , to jest:
8 w kategorii dziecięcej
9 w kategorii: młodzież
6 w kategorii: dorośli
oraz 5 monodramów
postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
GRAND PRIX – 1000 zł
Marcelina Majer, TEATR POD WIEŻĄ – „KISIELIN”. CENTRUM KULTURY W GNIEWINIE.
KATEGORIA teatr DZIECI:
I miejsce WALIZECZKA – „ŁATA” GMINNY OŚRODEK KULTURY I SPORTU W STARYM
POLU.
II miejsce KONICZYNKA - „PO PROSTU COŚ” SP NR 6 Z REDY.
III miejsce SŁONECZNI ŻEGLARZE - „KAPELUSZ PANI WRONY”. SP W SWARZEWIE.
Wyróżnienia: AMATOR 2 - „ZA ÓSMĄ GÓRĄ. CENTRUM KULTURY W GNIEWINIE.
JBT JUNIOR – „POTEMOWY PROGRAM KABARETOWY”. SP W BOLSZEWIE
PEGAZ – „JO CHCÃ BËC SRARKÃ!”. SP W LUBOCINIE
KATEGORIA MŁODZIEŻ:
I miejsce FENIKS – „NA PEŁNYM MORZU”. PZPOW W WEJHEROWIE
II miejsce AMATOR – „SPRAWA HONORU”. CENTRUM KULTURY W GNIEWINIE.
III miejsce NIEZALEŻNI ZNAJOMI – „NORMALNOŚĆ TO TYLKO KWESTIA UMOWNA”.
WCK WEJHEROWO.
GET– „DREWNIANA MISKA I SEQEL”. PARAFIA ŚW. PIOTRA I PAWŁA W PUCKU.
Wyróżnienia: FARSA – „SEN O KSIĄŻKACH”. SP STARE POLE.
ALL YOU NEED IS LOVE! – „OBÓZ DZIWNYCH ZDARZEŃ” ZSP NR 3 GDYNIA
KATEGORIA DOROŚLI:
I miejsce NIE – POKORNY TEATR „PO GODZINACH” – „ZŁE TOWARZYSTWO”. NIE –
POKORNI.PL GDAŃSK.
II miejsce – nie przyznano
III miejsce – nie przyznano
Wyróżnienia:
W KACZYCH BUTACH - „MARZENIA”. GDYŃSKIE CENTRUM KULTURY.
ALEBABKI UTW – „ZAŚWIATY”. CENTRUM KULTURY W GNIEWINIE.
KATEGORIA MONODRAM:
I miejsce CHOJNICKIE STUDIO RAPSODYCZNE – „BON VOYAGE”. CHOJNICKIE
CENTRUM KULTURY.
II miejsce Klaudia Tarnowska, KREATOR – „NIC SIĘ NIE DZIEJE, TO ZARAZ PRZEJDZIE”.
KROKOWSKIE CENTRUM KULTURY.
III miejsce Marta Hewelt, NIEZALEŻNI ZNAJOMI –„IDĘ NA DRINKA”. WCK WEJHEROWO.
Wyróżnienia: JAKUB MILEWCZYK – „REŻYSER” – 1LO W WEJHEROWIE.
Inne postanowienia i rekomendacje jury:
WYRÓŻNIENIA ZA KREACJE AKTORSKIE DLA KORNELII KREFTA I VOLODYMYRA
LIALCHUKA Z ZESPOŁU AMATOR 2 Z GNIEWINA.
FOT: K. Kropidłowska