Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

XV Ogólnopolski Konkurs Satyryczny "O statuetkę Stolema" 2019

Utworzono dnia 12.09.2019

Jak co roku, od 15 lat, zapraszamy literatów-satyryków do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "O statuetkę Stolema". Poniżej (a także w załączniku) aktualny Regulamin Konkursu. Drodzy autorzy, pamiętajcie także o karcie zgłoszeniowej dołączanej do pracy konkursowej, która jest załącznikiem do Regulaminu, a bez której praca zostanie zdyskwalifikowana już w przedbiegach (RODO). Gala Satyry, podczas której nagrodzimy laureatów, odbędzie się na przełomie listopada/grudnia br. podczas Dni Kultury Gminy Gniewino.

 

Wójt Gminy oraz Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteka w Gniewinie ogłaszają:

XV OGÓLNOPOLSKI KONKURS SATYRYCZNY

„O STATUETKĘ STOLEMA”.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim brać udział Autorzy zrzeszeni w związkach twórczych jak i Autorzy niezrzeszeni.

2. Konkurs obejmuje dziedzinę twórczości literacko-satyrycznej w dowolnych krótkich formach wypowiedzi: wiersze, opowiadania, humoreski, fraszki, skecze, itp. oraz o dowolnej tematyce: politycznej, obyczajowej, itp.

3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie na adres organizatora nigdzie dotąd nie publikowanych w formie pisemnej i nie nagradzanych utworów (zestawu utworów) satyrycznych w formie maszynopisu lub wydruku komputerowego w objętości nie przekraczającej 3 stron znormalizowanego maszynopisu (wydruku) w 4 egzemplarzach.

4. Jeden Autor może przysłać tylko jeden utwór/zestaw utworów.

5. Prace należy opatrzyć godłem. Do prac należy dołączyć opatrzoną tym samym godłem zaklejoną kopertę, w której należy umieścić wypełnioną kartę zgłoszenia (wzór w załączniku do regulaminu) zawierającą dane identyfikujące Autora. Mile widziane informacje o dotychczasowych osiągnięciach twórczych oraz przesłane dodatkowo na adres organizatora nośniki elektroniczne z pracą konkursową lub wersja elektroniczna pracy na adres e-mail gbp@gniewino.pl (wówczas plik podpisany tylko użytym godłem).

6. Prace należy przesyłać w nieprzekraczalnym terminie do 31 października 2019 r. (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteka w Gniewinie, ul. Sportowa 1, 84-250 Gniewino, z dopiskiem na kopercie „Konkurs Satyryczny”.

7. Oceny nadesłanych utworów dokona powołane przez organizatora jury. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas „Gali Satyry”, na przełomie listopada/grudnia 2019 r.

8. Zgłoszenie utworu/utworów do konkursu jest równoznaczne z oświadczeniem, że jest to utwór własny, nie publikowany papierowo lub elektronicznie oraz nie nagradzany w innych konkursach, a także z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych autora nagrodzonej lub wyróżnionej pracy w celach promocyjnych niniejszego konkursu.

9. Organizator nie zwraca prac złożonych na konkurs i zastrzega sobie prawo do nieodpłatnego wykorzystania nagrodzonych i wyróżnionych utworów konkursowych we własnych celach, m.in. publikacji w almanachu pokonkursowym lub na własnych stronach internetowych, czy też w celu promocji samego konkursu.

10. Nagrody. Organizator przewiduje trzy nagrody główne (brutto):

I. w wys. 1.000 zł (1112zł brutto) i statuetka „Stolema”, II. – 700 zł (778 zł brutto) i III. - 300 zł (334 zł brutto),

Przewidziane są też ewentualne wyróżnienia w wysokości 100 zł (112 zł brutto). Organizator zastrzega sobie możliwość innego rozdziału nagród.

11. Laureaci na wręczenie nagród przyjeżdżają na koszt organizatora (wg stawek PKP lub PKS). Zwrot kosztów dotyczy obszaru kraju. Organizator zapewnia też laureatom nocleg na jedną noc.

12. Nagrody należy odebrać osobiście lub przez upoważnioną pisemnie osobę podczas Gali Satyry. Nagrody nie będą wysyłane pocztą ani też przekazywane na konta bankowe laureatów.

13. Dodatkową nagrodą będzie wydanie drukiem (z zastrzeżeniem prawa nieodpłatnej publikacji) nagrodzonych i wyróżniających się utworów nadesłanych na konkurs. Autorzy pomieszczonych w publikacji tekstów otrzymają bezpłatnie wydany tomik.

14. W sprawach spornych, wynikających z interpretacji Regulaminu, ostateczną decyzję podejmie Organizator w porozumieniu z Jury.

Patronat medialny nad konkursem objął magazyn i portal satyryczny „TWÓJ DOBRY HUMOR”, portal „TUBAWEJHEROWA”.

Wszelkich dodatkowych informacji można zasięgnąć telefonicznie pod nr tel.(58) 670-63-38, tel. kom. 602-13-20-61 albo pod adresem poczty e-mail: gbp@gniewino.pl lub miodyn@wp.pl.

ZAŁĄCZNIKI:

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Godziny otwarcia biblioteki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 2

W poprzednim tygodniu: 397

W tym miesiącu: 1737

W poprzednim miesiącu: 1698

Wszystkich: 16951

Wakacyjny Autobus 2019