Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zapraszamy dzieci na warsztaty taneczne!

Utworzono dnia 01.08.2019

Urodzony 30-ego Marca 1998-ego roku w Wejherowie. Patryk zaczął swoją profesjonalną edukację taneczną, w Gdańskiej Szkole Baletowej w wieku 10-ciu lat. Oprócz Baletu Klasycznego i Tańca Ludowego, uczęszczał na lekcje z Hip Hopu, Street Dance'u, Akrobatyki oraz Tańca Współczesnego. Brał udział w wielu lokalnych i ogólnopolskich zawodach tanecznych, zdobywając między innymi 4 złote medale i 2 srebrne w kategoriach: Hip Hop, Taniec Współczesny i Różne Formy Tańca. Podczas pobytu w Polsce ułożył część spektaklu pod tytułem 'Different World' we współpracy ze szkołą tańca Dora Dance, gdzie regularnie prowadzi zajęcia.

W wieku 16-tu lat uzyskał stypendium w Tring Park School for The Performing Arts w Wielkiej Brytanii, gdzie kontynuował naukę Tańca, skupiając się na różnych formach Tańca Współczesnego. W 2017 roku ukończył 3-letni program, zdobywając Trinity National Diploma in Professional Dance.

Podczas swojej nauki miał przyjemność uczyć się między innymi od: Pascale Autrand, Norbert De La Cruz III, Roberta Fontana, Maksim Woitiul, Ola Liashenko, Andrzej Marek Stasiewicz, Kacper Matuszewski, Anna Korneluk, Jakub Gręda.

Jako uczeń, miał okazję występować między innymi na deskach scen: Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Teatrze Muzycznym w Gdynii, Royal Albert Hall oraz Sadler's Wells w Londynie.

Po ukończeniu szkoły Patryk dołączył do Chrysalis London Dance Company pod dyrektorstwem Jodiego Blemingsa. Wraz z zespołem występował w 'Triple Bill' pod tytułem 'SAVAGE' w teatrach w Bracknell oraz Londynie.

Następną przygodą była podróż do Lizbony, gdzie miał przyjemność występować z zespołem QUORUM BALLET w spektaklu 'Rite of Spring - Made In China'. Kolejnym epizodem była 2-miesięczna praca wraz z Polskim Teatrem Tańca oraz Jackiem Przybyłowiczem, nad spektaklem '45', który celebrował 45-lecie zespołu.

Oprócz tańca, Patryk uwielbia podróże, odkrywać i poznawać nowe kultury i zwyczaje, oraz pisać poezję.

W swoich choreografiach, stara się połączyć technikę tańca współczesnego/baletu z dynamiką i jakością ruchu zaczerpniętą ze styli ulicznych, przez co jego styl jest unikalny. Jego warsztaty, mają na celu odkrycie siebie jako tancerza, poznanie lepiej swojego ciała i sprawienie, by tancerz czuł się naturalnie. Zamiast narzucać klasyczną, z góry zdefiniowaną choreografie, daje wielką swobodę na wyrażenie siebie poprzez ten sam ruch. Patryk przywiązuje również dużą uwagę do improwizacji, ponieważ uważa, że taniec jako forma komunikacji i przekazania treści, jest prawdziwa tylko wtedy, kiedy pochodzi z wewnątrz.

Więcej informacji oraz materiałów na: https://jarvik98.wixsite.com/patryk-zamojski

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Godziny otwarcia biblioteki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 2

W poprzednim tygodniu: 397

W tym miesiącu: 1737

W poprzednim miesiącu: 1698

Wszystkich: 16951

Wakacyjny Autobus 2019