Wyniki XX OKL "Gniewińskie Pióro"

Utworzono dnia 14.09.2021

Po wakacyjnym czytaniu prac konkursowych Jury XX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Gniewińskie Pióro" wyłoniło laureatów spośród ponad dwustu uczestników konkursu. Zapraszamy do zapoznania sie pełną wersją protokołu. Lauretaom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

XX ogólnopolskiego KONKURSU  LITERACKIEGO „GNIEWIŃSKIE PIÓRO

z dnia 10 września 2021 r.

W dniu 10 września 2021 r. odbyło się podsumowanie posiedzeń Komisji XX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „GNIEWIŃSKIE PIÓRO”. Organizatorem Konkursu było Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteka w Gniewinie, a patronowała mu Rada Gminy Gniewino.

W konkursie wzięło udział 216 uczestników z Polski oraz z zagranicy (Szwecja, Niemcy, Wielka Brytania, Luksemburg, Litwa). Jury oceniło 117 zestawów poetyckich oraz 98 tekstów prozatorskich w dwóch kategoriach wiekowych: dorośli i młodzież. Jedną pracę zdyskwalifikowano z powodu 100% przekroczenia limitu objętości pracy.

5. Róża Metz-Szymikowska - nauczyciel polonista,
  6. Małgorzata Kobiela – nauczyciel polonista.

• kategoria: poezja - dorośli:

1 miejsce (778 zł brutto)              - godło „Klawikord” – Mariola Kruszewska, Mińsk Mazowiecki

2 miejsce (556 zł brutto)              - godło „Rabarbar” – ps. Jerzy Pawłowski, Łódź

3 miejsce (334 zł brutto)              - godło „Gęsiego” – Urszula Lewartowicz, Lublin

wyróżnienie (112 zł brutto):

• godło „Rak nieborak”            – Irena Wanda Niedzielko, Zalasowa
  • godło „Solaris”                      – Mirosław Kowalski, Mysłowice
  • godło „Ur”                             – Mariusz Jacek Rokita, Piotrków Trybunalski
  • godło „Franz Czkawka”        – Mirosław Gabryś, Cieszyn

• godło „Fleur de bonheur”  - Martyna Furtak, Bożnów – za wiersz pt. „Ocalenie”
  • godło „Ori”                         - Tadeusz Knyziak, Warszawa – za wiersz pt. „Krogulcze szpony”
  • godło „Latimer”                  - Katarzyna Justyna Zychla, Żary – za wiersz pt. „Być może jedyna szczera modlitwa”
  • godło „Lotka”                     - Donata Witkowska-Kowal, Starachowice – za wiersz pt. „Małe psy”
  • godło „Szklanka”               - Grzegorz Chwieduk, Kępice – za wiersz pt. „Producent”
  • godło „Brokat”                   - Aneta Ślemp, Goczałków – za wiersz pt. „Rękawiczki”
  • godło „Sosna Radosna”    - Krzysztof Przegiętka, Toruń – za wiersz pt. „Pani od polaka”
  • godło „Jan Vermeer van Delft”- Marzenna Lewandowska, Bydgoszcz – za wiersz pt. „Klucze nad Afryką”
  • godło „Zmrok”                   - Marzena Przekwas-Siemiątkowska, Szczuczyn – za wiersz pt. „Przyjadę kiedy będziesz pogodna”
  • godło „Roksanka”             - Zdzisław Drzewiecki, Biały Bór – za wiersz pt. „Pożegnanie”
  • godło „Antony Dalton”      - Remigiusz Czyżewski, Wrocław – za wiersz pt. „Krwioobieg”
  • godło „Z Brugii”                - Małgorzata Borzeszkowska, Wejherowo - za wiersz pt. „Pod drzewem”
  • godło „Bezpretensjonalna”  - Jolanta Michalska, Płock - za wiersz pt. „Podróż Esterki”
  • godło „Nie-do-słowna”       - Magdalena Sadowska-Maciejewska, Warszawa - za wiersz pt. „ Rozmowa (trzech poetek)”
  • godło „Biała Róża”            - Kinga Stępień, Łeba - za wiersz pt. „Czego słuchają kobiety”
  • godło „Smak życia”           - Adam Bolesław Wierzbicki, Dłużek - za wiersz pt. „ Ogonek po pamiątkę” (Z cyklu: „Kolejki polskie”)
  • godło „Marekaurelisz2010” - Tomasz Albecki, Wejherowo - za wiesz pt. „Ojciec odchodzi”
  • godło „Bajeczne”               - Rafał Baron, Gdańsk - za wiersz pt. „Lata dwudzieste nowego tysiąclecia czyli to nie jest to”
  • kategoria: proza - dorośli:

1 miejsce (778 zł brutto)              - godło JULIA – Maria Kocot, Bytom - „Barwna triada życia”

2 miejsce (556 zł brutto)              - godło SOWA – Kamila Szmigiel, Działoszyn -  „Fortepian księżnej”

3 miejsce (334 zł brutto)              - godło KAGANIEC – Marek Szczerbiński, Kraków - „Cukier Marchlewskiego”

• - godło SŁONECZNIK   – Anna Paterek, Bydgoszcz - „Nasz ancymon”
  • - godło BOREYKO        – Tomasz Figiel, Kraków - „Zawichojskie opowieści”
  • - godło FUMIKONT       – Anna Kokot-Nowak, Przeźmierowo - „Butów wiekuiste tupanie”
  • kategoria: poezja - młodzież:

1 miejsce                         - nie przyznano

2 miejsce                        - godło „Mira” – Martyna Jersz, Szprotawa, 17 lat – „Przypadkowość”

3 miejsce ex aequo        - godło „Herezja” – Milena Puła, Nasutów, 16 lat – „Studium przysłowia”

3 miejsce ex aequo        - godło „Grechut”  - Grzegorz Sobkiewicz, Agatówka, 13 lat – „List do mamy”

• godło „MajorKa”     - Karolina Majorowska, Warszawa, 15 lat – za wiersz pt. „Wiem, że nic nie wiem”

• kategoria: proza - młodzież:

1 miejsce      - godło „Eliza” –Anastazja Klufczyńska, Bydgoszcz, 17 lat – za opowiadanie pt. „Do Elizy”

2 miejsce      - godło „Fia” – Oliwia Dorota, Drohiczany, 14 lat – za opowiadanie pt. „Biały kamyk”

3 miejsce       - nie przyznano

• godło „Krokis”          - Jakub Krok, Węgrzyce Wielkie, 15 lat – za opowiadanie pt. „Melancholia”
  • godło „Anta”             - Aleksandra Kocot, Bytom, 14 lat – za opowiadanie pt. „Skrzypce Włodka”

Nagrody finansowe dla dorosłych laureatów zostaną przelane na podane konta bankowe, a nagrody rzeczowe dla młodzieży, dyplomy oraz almanachy pokonkursowe zostaną wysłane pocztą w terminie do miesiąca od dnia ogłoszenia wyników.

Druk almanachu pokonkursowego został dofinansowany przez Starostwo Powiatowe w Wejherowie.

Gratulacje dla wszystkich laureatów XX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Gniewińskie Pióro” oraz serdeczne zaproszenie wszystkich uczestników do próbowania swoich sił w następnej edycji Konkursu.

Almanach pokonkursowy XX OKL Gniewińskie Pióro 2021

Utworzono dnia 03.12.2021, 10:03

Plik do zapoznania się z nagrodzonymi pracami

Protokół Gniewińskie Pióro 2021