XXII GNIEWIŃSKIE PIÓRO rozstrzygnięte!

Utworzono dnia 26.09.2023

Zakończył się XXII Ogólnopolski Konkurs Literacki "Gniewińskie Pióro", a także prace człoków komisji nad oceną nadesłanych prac literackich. W tym roku Jury Konkursu wyłoniło laureatów spośród z 242 uczestników. Zapraszamy do zapoznania się z protokółem (poniżej oraz w załączniku). W późniejszym terminie, pod tą informacją (a także w zakładce dotyczącej samego Konkursu) pojawi się również, jako załącznik, wersja elektroniczna almanachu pokonkursowego, więc zachęcamy do zajrzenia na naszą stronę i przeczytania nagrodzonych prac☺

Laureatom bardzo serdecznie gratulujemy i oczywiście zapraszamy do udziału w kolejnej edycji, bo przecież czas szybko upływa☺

XXII ogólnopolskiego KONKURSU  LITERACKIEGO „GNIEWIŃSKIE PIÓRO”

z dnia 22 września 2023 r.

W dniu 22 września 2023 r. odbyło się podsumowanie posiedzeń Komisji XXII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „GNIEWIŃSKIE PIÓRO”. Organizatorem Konkursu było Centrum Kultury i Biblioteka w Gniewinie, a patronowała mu Rada Gminy Gniewino. W konkursie wzięło udział 242 uczestników z Polski oraz z zagranicy (Szwecja, Niemcy, UK, Irlandia). Jury oceniło 130 zestawów poetyckich oraz 112 tekstów prozatorskich w dwóch kategoriach wiekowych: dorośli i młodzież. Jedną pracę zdyskwalifikowano.

5. Róża Metz-Szymikowska - nauczyciel polonista,
  6. Małgorzata Kobiela – nauczyciel polonista,

kategoria: poezja - dorośli:

1 miejsce (778 zł brutto) - godło „Dyplomowany konserwator powierzchni poziomych” – Piotr Łaszczyca, Katowice

2 miejsce ex aequo (556 zł brutto) - godło „Logo 1” – Mariola Kruszewska, Mińsk Mazowiecki

- godło „Żeglarz” – Maria Znamierowska, Złotoria

3 miejsce ex aequo (334 zł brutto) - godło „Kalkomania” – Zdzisław Drzewiecki, Biały Bór

- godło „Paradoks” – Piotr Zemanek, Bielsko-Biała

wyróżnienie (112 zł brutto):

• godło „Cisza”                           – Zbigniew Wróblewski (pseudonim artystyczny), Łódź
  • godło „Papilot”                       – Bożena Kaczorowska, Warszawa
  • godło „Czarna polewka”      – Mirosław Puszczykowski, Mogilno

• godło „Maciejka”       - Małgorzata Borzeszkowska, Wejherowo – za wiersz pt. "Minna"
  • godło „Schulz”          - Dominika Patrycja Wilk, Malawa -  "O czym myślałaś"
  • godło „Arif Masud”    - Wojciech Malinowski, Sopot – „Jeszcze nie mogę”
  • godło „A.O.”                 - Daniel Głowacki, Lublin – „Nocne pociągi”
  • godło „Słoneczna”    - Natalia Konieczna, Koszalin – "Testament twój”
  • godło „Lu”                   - Małgorzata Kotłowska, Szczecin – "Połączenie"
  • godło „Ajra”                - Donata Witkowska-Kowal, Starachowice – "Sen"
  • godło „Styks”            - Mariusz Jacek Rokita, Piotrków Trybunalski – "Atom"
  • godło „Carnica”        - Artur Boratczuk, Chwarszczany – „Tunel"

kategoria: proza - dorośli:

1 miejsce  (778 zł brutto) - godło ECHO – Edyta Wysocka, Miastko - „Zapisane w pamięci”

2 miejsce (556 zł brutto) - godło RÓŻA – Sylwia Panek, Ropczyce -  „Wspomnienie o mojej siostrze”

3 miejsce (334 zł brutto) – godło CHICHOTEK –  Tadeusz Charmuszko, Suwałki – „Majówka”

• godło MORZAJOAN – Joanna Zając, Łaznowska Wola - „Jestem twoim lustrem, mamo””
  • godło MAJ                 – Piotr Kapłon,  Olsztyn - „A maj zaczyna się tak nagle...”
  • godło OKSZA            – Natalia Rej,  Lublin - „Tak (nie)wiele rzeczy”

kategoria: poezja - młodzież:

1 miejsce         - godło „Grechut” – Grzegorz Sobkiewicz, Agatówka, 15 lat

2 miejsce         - godło „Mody Gniewny” – Jakub Rębisz, Brochocin, 16 lat

3 miejsce         - godło „Nasturcja” – Anna Oleksiuk, Rogoźnica, 14 lat

• godło „KaMa” –Karolina Majorowska, Warszawa, 17 lat

kategoria: proza - młodzież:

1 miejsce - godło „Santiago de Paso” – Jakub Krok, Węgrzce Wielkie, 17 lat – za opowiadania: „Zagadka”, „Pogrzeb”, „Pomnik” i „Tragiczny los marszałka Neya”

2 miejsce - godło „De” – Grzegorz Roda, Gdańsk, 16 lat – „Dlaczego mamy zjawisko dnia i nocy?”

3 miejsce - godło „Drozd” – Anna Szczepaniak, Ostrowiec Świętokrzyski, 16 lat – „Róża i prawdy życiowe...”

• godło „Makua”        - Maria Szade, Jaworze, 13 lat –  „Pułapka czasu”
  • godło „Pszczółka”   - Zofia Maruszewska, Gliwice, 16 lat – „Córuś”
  • godło „Onyxia”        - Natalia Maślej, Nysa, 14 lat – „Wiśnie i Katsuhiko”

Nagrody finansowe dla dorosłych laureatów zostaną przelane na podane konta bankowe, a nagrody rzeczowe dla młodzieży, dyplomy oraz almanachy pokonkursowe dla laureatów zostaną wysłane pocztą w terminie do miesiąca od dnia ogłoszenia wyników na stronie internetowej.

Druk almanachu pokonkursowego został dofinansowany przez Starostwo Powiatowe w Wejherowie.

Gratulacje dla wszystkich laureatów XXII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Gniewińskie Pióro” oraz serdeczne zaproszenie wszystkich uczestników do próbowania swoich sił w następnej edycji Konkursu.

Almanach Gniewińskie Pióro 2023

Utworzono dnia 15.11.2023, 09:12

Tutaj można zapoznać się z tekstami nagrodzonych w tegorocznej edycji pracami.

Protokół - XXII Gniewińskie Pióro 2023

Utworzono dnia 26.09.2023, 11:37