Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Spektakl "Od czasu do czasu" - Zapraszamy!

Utworzono dnia 08.08.2019

21 sierpnia 2019, godzi 18:00

Spektakl teatralny, Sala Widowiskowo - Kinowa w Gniewinie

 „Od czasu do czasu”

Tytuł: „Od czasu do czasu” (COMMUNICATING DOORS)

Autor: Alan Ayckbourn

Tłumaczenie: Małgorzata Semil

Scenografia i oświetlenie: Wejherowskie Centrum Kultury

Uzdolnieni młodzi ludzie z "Teatru OKO" działającego przy Wejherowskim Centrum Kultury po cyklu spotkań z klasyką i realizacjach takich spektakli jak "Śluby panieńskie", czy "Moralność Pani Dulskiej" postanowili wraz z reżyserem Wojciechem Rybakowskim sięgnąć po tekst znacznie bardziej współczesny. Zespół znakomicie czuje się w spektaklach komediowych, zatem i tym razem wybór padł na farsę. I to nie byle jaką, bo jedną z najlepszych komedii Alana Ayckbourna (ur. 1939), brytyjskiego autora ponad 40 sztuk teatralnych. Publiczność może kojarzyć tego autora choćby ze spektaklu Teatru Wybrzeże "Dar z nieba" z genialną kreacją Joanny Bogackiej.

Prapremiera "Od czasu do czasu" odbyła się w Scarborough w 1996 roku. Od tamtej pory przedstawienie prezentowane było wielokrotnie na scenach całego świata.

Spektakl to thriller komediowy, który rozbawia do łez! To pełna zaskakujących wydarzeń i zwrotów akcji historia, dziejąca się w kilku wymiarach czasowych - chociaż nie ma nic wspólnego z literaturą fantastyczną. Przeciwnie, przez cały czas pozostajemy w kręgu znajomych problemów i sytuacji.

„Od czasu do Czasu” to komedia, pełna licznych zmian akcji, niezwykle dynamiczna, trzymająca w napięciu i niepozwalająca publiczności się nudzić.

Stającego u progu śmierci, obrzydliwie bogatego biznesmena odwiedza, na jego zaproszenie, „luksusowa panienka”- „siła dominująca”. Prawdziwym powodem, skrywanym przed wspólnikiem biznesmena, nie jest chęć spędzenia namiętnego wieczoru, ale powierzenie jej swojej życiowej tajemnicy. Spisane wyznanie trafia w ręce niebezpiecznego Juliana. Spanikowana „siła dominująca” ucieka do szafy. Okazuje się, że jest to początek wędrówki do innego czasu. Wędrówki od czasu do czasu. Czy wizyta w przeszłości będzie miała wpływ na teraźniejszość? Jak skończy się ta historia? O tym przekonają się Państwo w sali widowiskowo-kinowej w Gniewinie już 21 sierpnia.

 

Jesteśmy przekonani, że po spektaklu sami będą mieli Państwo ochotę cofnąć się w czasie o kilka godzin, tak by móc zobaczyć go raz jeszcze!

 

Występuje zespół "Teatru OKO" w składzie:

Izabela Barzowska

Monika Płomin

Bożena Wójcik

Andrzej Szmidke

Jakub Szumilas

Artur Szymerowski

 

Reżyseria: Wojciech Rybakowski

Muzyka: Piotr Pobłocki

Czas trwania: 110 min z przerwą

 

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Godziny otwarcia biblioteki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 2

W poprzednim tygodniu: 397

W tym miesiącu: 1737

W poprzednim miesiącu: 1698

Wszystkich: 16951

Wakacyjny Autobus 2019